Житлово-комунальні послуги

Житлово-комунальні послуги

  • 75 % знижка на квартплату;
  • 75 % знижка плати за житлово-комунальні послуги;
  • 75 % знижка вартості палива (в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення) і скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

КОМУ НАДАЮТЬСЯ

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунку плати за опалення: 21 кв. м на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю).

Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання (постанова КМУ від 09.12.1999 р. № 2246), Правил користування електричною енергією для населення (постанова КМУ від 26.07.1999 р. № 1357) та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення (постанова КМУ від 21.07.2005 р. № 630) громадяни реалізують право на пільги з дня подання відповідної заяви постачальникам послуг.

ЯК ОТРИМАТИ ПІЛЬГУ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ:

1) Звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із пакетом документів:

  • копія посвідчення учасника бойових дій;
  • копія паспорта;
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО;
  • копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика.

При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.

2) Звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, Пакетом документів (див. п. 1.), квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.

3) Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі) та внести зміни у відповідні нарахування.