Відведення земельних ділянок

Відведення земельних ділянок

Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва регулюється п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 118 Земельного кодексу України.

УБД можуть безоплатно отримувати земельні ділянки в такому розмірі:

 • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
 • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара.

ХТО ВИДІЛЯЄ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

Для реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки учасникам бойових дій потрібно звертатись до органів влади (далі – уповноважений орган) відповідно до приналежності ділянок:

 • для отримання ділянок з земель комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;
 • для отримання ділянок з земель державної власності – до районних держадміністрацій;
 • для отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб – до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (його територіальних органів) (Державне агентство земельних ресурсів України).

При собі мати копію паспорта, копію ідентифікаційного коду та копію повідчення УБД, або довідки про участь в АТО, або витягу із наказу.

ЯК ОТРИМАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

1) Звернутись до уповноваженого органу (згідно з приналежністю обраної ділянки) та подати такі документи:

 • клопотання довільної форми, в якому зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
 • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
 • погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);
 • копія посвідчення УБД, або копія довідки про участь в АТО, або витяг з наказу;
 • копія паспорта;
 • копія ідентифікаційного номера.

2) Уповноважений орган (до якого подано клопотання) приймає у місячний строк рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

3) У випадку відмови – оскаржуємо у суді і все ж таки отримуємо дозвіл (див. крок 2).

4) Розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – на замовлення УБД суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом (див. «Хто розробник землеустрою»), у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Щоб переконатися, що суб’єкт господарювання, який отримав замовлення на розробку проекту землеустрою, є легальним розробником документації із землеустрою, необхідно на офіційному веб-сайті Держземагентства України

 http://land.gov.ua/

знайти розділ «Ліцензування та сертифікація» 

http://land.gov.ua/litsenzuvannia-ta-sertyfikatsiia

та зайти у Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників

http://land.gov.ua/litsenzuvannia-ta-sertyfikatsiia/derzhavnyi-reiestr-sertyfikovanykh-inzheneriv-zemlevporiadnykiv.html

 й пересвідчитися, чи працюють у складі такого суб’єкта господарювання два сертифіковані інженери- землевпорядники (якщо розробником документації із землеустрою є юридична особа) або чи є відомості про фізичну особу – підприємця у цьому реєстрі.

5) У строк до 10 днів проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом Держземагентства України; у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – також із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури; якщо місто не входить до території певного району – із виконавчим органом міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, – зі структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

6) Реєструємо у строк до 14 днів та вносимо дані про земельну ділянку в систему Державного земельного кадастру в територіальному відділі/управлінні Держземагентства України за місцем розташування земельної ділянки, про що надається витяг з Кадастру.

7) У двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) відповідний уповноважений орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

8) Проводимо державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.