Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житла

Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житла

Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.

Позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. На жаль, такий порядок на сьогодні не працює на практиці.

КРЕДИТУВАННЯ БУДІВНИЦТВА ЖИТЛА, ПЕРЕДБАЧЕНЕ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше та потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання кредитів на індивідуальне житлове будівництво або придбання приватного жилого будинку (квартири) на строк до 20 років з погашенням загальної суми та відсоткових ставок за кредитами за рахунок коштів, призначених у державному бюджеті.

Зазначений кредит надається військовослужбовцю тільки один раз протягом усього часу проходження ним військової служби (ч. 7 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»). Порядок виплати встановлено постановою КМУ від 28.01.2004 р. № 88.

Також у разі загибелі (смерті) позичальника (одного з членів сім’ї позичальника) – військовослужбовця, що настала під час проходження ним військової служби у період проведення АТО, за рахунок бюджетних коштів погашається вся сума зобов’язань за (пільговим) кредитом, що існувала на момент його загибелі (смерті) (п. 301 Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженого постановою КМУ від 29.05.2001 р. № 584).