Житлово-комунальні послуги. Пільги членам сім’ї загиблого

Житлово-комунальні послуги. Пільги членам сім’ї загиблого

Члени сім’ї загиблого (померлого) учасника бойових дій мають право на такі пільги у сфері житлово-комунального обслуговування:

50 % знижка плати за користування житлом, комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами), скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання; вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення ( надаються з 01.07.2015 р. за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на 1 особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (1710 грн на місяць у 2015 році)).

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення: 21 кв. м опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

Для сімей що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50 % знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю).

Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання (постанова КМУ від 09.12.1999 р. No 2246), Правил користування електричною енергією для населення (постанова КМУ від 26.07.1999 р. No 1357) та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення (постанова КМУ від 21.07.2005 р. No 630) громадяни реалізують право на пільги з дня подання відповідної заяви постачальникам послуг.


ЯК ОТРИМАТИ ПІЛЬГУ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ:

1. Звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із Пакетом документів 7.4 (див. перелік документів нижче). При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.

2. Звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, Пакетом документів 7.4, квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.

3. Отримати позитивне рішення організації-постачальника відповідних послуг (позначку в договорі) та внести зміни у відповідні нарахування.

ВАЖЛИВО! ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ 7.4:
– копія посвідчення “Член сім’ї загиблого”;
– копія паспорта;
– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
– копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО;
– копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика.