Соціальне обслуговування. Пільги членам сім’ї загиблого

Соціальне обслуговування. Пільги членам сім’ї загиблого

Члени сім’ї загиблого (померлого) учасника бойових дій мають право на такі пільги у сфері соціального обслуговування:

– Першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;
– Позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома, відшкодування витрат, пов’язаних з доглядом;
– Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.

Першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних).
Для реалізації зазначеної пільги необхідно пред’явити посвідчення “Член сім’ї загиблого”.

Позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома, відшкодування витрат, пов’язаних з доглядом, надається відповідно до постанови КМУ від 16.02.1994 р. No 94 “Про порядок надання пільг, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту””.
Пільга надається за висновками медичних закладів особам, які потребують постійного стороннього догляду.
У разі неможливості здійснення такого обслуговування їм відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом. Рішення про відшкодування витрат приймають районні (міські) відділи соціального захисту населення. Розмір відшкодування становить до 25 % посадового окладу соціального працівника.
Виплата призначається на строк від 1 до 6 місяців і провадиться щомісячно органами соціального захисту населення за місцем проживання особи, яка потребує догляду.
У разі відмови такої особи у влаштуванні до закладів соціального захисту населення чи обслуговуванні службами соціального захисту населення вдома відшкодування витрат, пов’язаних із доглядом, не провадиться.
Виявлення, облік, обстеження умов життя осіб, які потребують догляду, проводиться районними відділами соціального захисту населення.

Як отримати відшкодування витрат на догляд:
1. Звернутись до органу соціального захисту населення за місцем проживання з документами:
– заява;
– довідка, видана ЖЕО, а в населених пунктах, де їх немає, – відповідними місцевими радами, про склад сім’ї та умови проживання заявника (за встановленою формою);
– висновок медичного закладу за місцем проживання про наявність медичних показань чи протипоказань (їх характер і тривалість) для влаштування до стаціонарного закладу відповідного профілю та взяття на обслуговування службами соціального захисту населення вдома.
2. Отримати рішення про відшкодування зазначених витрат. Рішення приймається у 15-денний строк з дня подання заінтересованою особою заяви з усіма необхідними документами.

Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи здійснюється відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону України від 23.09.1999 р. “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
При цьому сума допомоги по тимчасовій непрацездатності в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду соціального страхування України (20706 грн на місяць у 2015 році).
Для призначення допомоги необхідно подати до бухгалтерії роботодавця листок непрацездатності та посвідчення “Член сім’ї загиблого”.