Одержання позики на будівництво або капремонт. Пільги членам сім’ї загиблого

Одержання позики на будівництво або капремонт. Пільги членам сім’ї загиблого

Члени сім’ї загиблого (померлого) учасника бойових дій мають право на отримання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житла.

Йдеться про позику на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків, подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позику на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням такої позики протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.

Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. На жаль, такий порядок на сьогодні не працює на практиці.

Передбачено пільгу щодо погашення кредиту для сім’ї загиблого військовослужбовця. У разі загибелі (смерті) позичальника (одного з членів сім’ї позичальника) – військовослужбовця, що настала під час проходження ним військової служби у період проведення АТО, за рахунок бюджетних коштів погашається вся сума зобов’язань за кредитом, що існувала на момент його загибелі (смерті) (п. 301 Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженого постановою КМУ від 29.05.2001 р. No 584).