Медичне обслуговування. Пільги членам сім’ї загиблого

Медичне обслуговування. Пільги членам сім’ї загиблого

Члени сім’ї загиблого (померлого) учасника бойових дій мають право на такі пільги у сфері медичного обслуговування:

– Безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
– Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів
та виробів медичного призначення за рецептами лікарів*;
– Безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) ( надаються з 01.07.2015 р. за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на 1 особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (1710 грн на місяць у 2015 році))..


– Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
– Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

БЕЗПЛАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ:

Члени сім’ї загиблого мають право на:
– безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
– одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Члени сім’ї загиблого забезпечуються путівками один раз на два роки.

Для того, щоб скористатись цією пільгою, члени сім’ї загиблого повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад для санаторно-курортного лікування (Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затверджений постановою КМУ від 22.02.2006 р. No 187).

Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого законодавством пенсійного віку, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом двох попередніх років.

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування членам сім’ї загиблого виплачується за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки, визначена відповідно до порядку, встановленого постановою КМУ від 17.06.2004 р. No 785.

ЯК ОТРИМАТИ ПІЛЬГУ З БЕЗОПЛАТНОГО САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ:

1. Отримати довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де член сім’ї загиблого проходив лікування.

2. Стати на облік в органі соціального захисту населення за місцем проживання, звернувшись туди з такими документами:
– паспорт;
– посвідчення “Член сім’ї загиблого”;
– медична довідка за формою 070/о.

3. Раз на два роки використовувати пільгу.

Де взяти медичну довідку за формою 070/о:
Ця довідка згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 р. No 110 надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК).

БЕЗПЛАТНЕ ОДЕРЖАННЯ ЛІКІВ:

Для безоплатного отримання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення “Член сім’ї загиблого” та рецепт лікаря.

Постанова КМУ від 17.08.1998 р. No 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань” передбачає безоплатний або пільговий відпуск ліків за рецептами у разі амбулаторного лікування та визначає категорії населення, які мають право на такі пільги, та категорії захворювань, на які поширюються такі пільги.

Групою населення, якій у разі амбулаторного лікування лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно, є, зокрема, особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Перелік захворювань, за наявності яких надаються лікарські засоби, визначений постановою КМУ від 05.09.1996 р. No 1071.

БЕЗПЛАТНЕ ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗУБОПРОТЕЗУВАННЯ*:

Для того, щоб скористатися безплатним першочерговим зубопротезуванням (за винятком протезування з дорогоцінних металів), потрібно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення “Член сім’ї загиблого”.

ЩОРІЧНЕ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ І ДИСПАНСЕРИЗАЦІЯ ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ НЕОБХІДНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ:

Для того, щоб пройти щорічне медичне обстеження й диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів, потрібно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення “Член сім’ї загиблого”.

ПЕРШОЧЕРГОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ В ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДАХ, АПТЕКАХ
Першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах, аптеках здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних). Для реалізації зазначеної пільги необхідно пред’явити посвідчення “Член сім’ї загиблого”.